İBRAHİM SELİM

1979 yılında Ankara’da doğan İbrahim Selim, lisans öğrenimine biyoloji ile başladı, fakat 3 senelik eğitimin ardından asıl olmak istediği yer olan sahneye yönelerek Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girerek bu bölümden mezun oldu. Meslek hayatına Ankara’da küçük dizi rolleri ile başlayan İbrahim Selim, İstanbul’a taşındıktan sonra kamera karşısından çok iddialı tiyatro prodüksiyonlarında yer almayı daha çok tercih etti. DOT’un 2016’da prömiyerini yapan “Bunu Ben de Yaparım” adlı tek kişilik oyunundaki performansıyla Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nden Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülünü aldı. Daha sonra ünlü Hollywood uyarlaması tiyatro oyunu Arzu Tramvayı’nda Onur Saylak, Zerrin Tekindor, Şebnem Bozoklu gibi isimlerle çalışmayı sürdüren Selim’in son yıllarda en çok konuşulan sahne işi ise şüphesiz biletleri haftalar öncesinden tükenen Alice Müzikali.

Tabii ki İbrahim Selim’in renkli kariyeri sadece oyunculukla sınırlı değil. Poyraz Karayel, Güllerin Savaşı, Şahsiyet, Şubat gibi dizilerde ve Kusursuzlar (41. Altın Portakal En İyi Erkek Oyuncu Ödülü adaylığı), Sis ve Gece, Rüya gibi filmlerde de karşımıza çıkan İbrahim Selim, popülarite anlamında en büyük patlamasını STOLK adlı YouTube projesiyle yaptı. Daha sonra 2018 ve 2019 yıllarında YouTube macerasını bir üst seviyeye taşıyarak “late-night show” formatına el atan Selim’in en popüler projesi ise bu sıralar Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlanan “İbrahim Selim’le Bu Gece” programı. 

İbrahim Selim’in dijital mecralara verdiği önemi ortaya koyan bir diğer işi ise Storytel için hazırladığı “Bunu Ben de Yaparım” adlı bilgilendirici podcast yayını. Birbirinden farklı alanlarda karşımıza başarıyla çıkan İbrahim Selim, şimdi de sesiyle Storytel kitaplarına hayat veriyor. İşte Storytel kütüphanesinde İbrahim Selim’in sesinden dinleyebileceğiniz kitaplar;

Künyesi

İBRAHİM SELİM Kimdir?
Oyuncu, Sunucu, Seslendirmen
İBRAHİM SELİM Kaç Yılında Doğmuştur?
6 Ekim 1979
İBRAHİM SELİM Nerelidir?
Ankara

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir